با ادامه سری مقاله های اصول رژیم در خدمت شما همراهان سایت کلینیک رسپینا هستیم تا آخر مقاله همراه ما باشید.

اصل شماره ۳ قبل از اینکه وزن کم کنید باید سالم باشید.

حتما شما هم شنیده اید که باید وزن کم کنید تا سالم تر باشید، چون چاقی یک خطر برای سلامتی محسوب می شود که منجر به بیماریهای قلبی، دیابت، آرتروز و سکته مغزی می گردد. درست؟ اگرچه ذهن مردم به شدت برای پذیرش این باور که چربی به طور مستقیم باعث این مشکلات می شود تحت فشار قرار گرفته، اما این ادعا درست نیست! بلکه حتی من در نتایج تحقیقاتم يافته ام که درست برعکس این است؛ یعنی قبل از اینکه وزن کم کنید، باید سالم باشید.

به عبارتی دیگر

بیماریهای قلبی، دیابت، آرتروز، سکته مغزی و چاقی (علائم) همه نتیجه یک علت مشابه هستند. «بدن ناسالم» برخی از افراد چاقی را به عنوان دلیل ابتدایی بیماری معرفی می کنند، در حالی که در واقعیت، چاقی، خود یک اثر یا نتیجه نشات گرفته از عامل بیماریزای دیگری است.

اگر شما مشکلات ناشی از درگیری با اضافه وزن سرسخت دارید، به این معنی است که هورمون های غیر متعادل دارید. شما هرگز نمی توانید همزمان هم چاق و هم سالم باشید.بدن نمی تواند تا زمانی که به سطح خاصی از سلامت برسد، چربی آزاد کند. اگر هدف از ذخیره چربی را درک کنید، متعجب نخواهید شد که چرا بدن شما تا این حد اصرار به حفظ چربیها دارد. این یک مکانیسم حیاتی است و بدن اجازه نمی دهد تا زمانی که منبع فشار (استرس) یا تهدید بقاء رفع شود، یا به عبارتی دیگر تا زمانی که بدن سالم شود، چربیها از بین بروند.

شما می توانید بدن خود را با استفاده از مهار کننده های اشتها، نوشیدن نوشیدنی های رژیمی یا شربت ذرت با فروکتوز بالا و یا گرسنگی کشیدن مجبور به از دست دادن وزن کنید، اما این بهترین راه حل نیست، چون مشکل بزرگتری را سر راهتان قرار میدهد. حل کردن معضل اضافه وزن با اتکا به رژیم غذایی دائمی و تمرین همیشگی، بدون درک مشکل واقعی خودتان، بهترین راه نخواهد بود. کاهش وزن می تواند کار بسیار طاقت فرسایی میباشد؛ زیرا شما بر هدف اشتباهی تمرکز کرده اید: کاهش وزن! هدف درست، ایجاد تعادل در هورمون ها و داشتن غدد سالم است و در نتیجه کاهش وزن به عنوان یکی از مزایای سلامتی اتفاق خواهد افتاد.

بنابراین، در اینجا چیزی هست، که من می خواهم شما تغییرش دهید. از این به بعد، دیگر به دنبال حذف علائم، تحت عنوان درمان نباشید. وزن شما تنها یک نشانه بوده و علت نیست. با تلاش برای ساختن یک بدن سالم، همهی انرژی و توجه خود را بر رفع علت متمرکز کنید و سپس می بینید که علائم وزنی، دیگر مشکل محسوب نخواهند شد. تلاش برای از بین بردن نشانه، مثل به کار گرفتن دستگاهی است که به جای پیدا کردن علت صدای موتور، فقط آن را خفه می کند.ما این نظریه را بر روی هزاران نفر، داوطلبانه آزمایش کرده ایم و در هر مورد هم ازمایش ما به خوبی جواب داده است.

کدام غذا توانایی ایجاد بیشترین سلامتی را برای بدن شما دارد؟

اجازه دهید ابتدا کمی به عقب برگردیم

یکی از بدترین شرایطی که بدن می تواند در آن قرار گیرد چیست؟

به طور حتم سرطان. آیا غذاهایی هستند که به طور بالقوه ضد سرطان باشند یا سرطان را مهار کنند؟ بله! غذاهای ضد سرطان، سالم ترین غذاهایی هستند که توانایی ایجاد سلامتی و کاهش وزن را دارند. من این غذاها را در گام اول از ارائه برنامه غذایی قرار داده ام.به نظر من یکی از دلایل توجه ناکافی به این اصل که عدم تعادل هورمونی و غدد ناسالم سبب ایجاد فرم های بدنی متفاوت می شوند، این است که پزشکان مبنای تشخیص خود را ازمایش خون قرار میدهند. این کار برای تشخیص وضعیت عمده بیماریها خوب است، اما نه برای تشخیص بالینی عدم تعادل غدد و هورمونها. حتی امکانش هست که جواب ازمایش خون شما مطلوب باشد و در عین حال آسیب جدی کبدی داشته باشید. همین وضعیت برای غدد آدرنال نیز صدق می کند. بدن شما تمایل دارد تا به هر نحوی، وضعیت و شرایط شیمیایی خون را ثابت نگه دارد.

مطابق با آزمایش خون، هورمون های من نرمال هستند» نمی توانم بگویم چند بار شنیده ام که مردم میگویند: «در آزمایش خون، هورمون های من سالم هستند، اما هنوز هم تمام علائم را دارم و هنوز هم چاق هستم.» اجازه دهید مطلبی را توضیح دهم. به ندرت روابط بین هورمونها در یک نگاه کلی و به هم پیوسته دیده می شود. برای مثال، اگر غده آدرنال بیش از حد هورمون های استرس خود را تولید کننده هورمون چربی سوزی مهم یعنی «هورمون رشد» می تواند سرکوب شود. اگر در تخمدان شما یک کیست وجود داشته باشد، می تواند استروژن بیش از حد تولید کرده، در نتیجه گیرنده های تیروئید را مسدود و علائم تیروئید را نمایان کند. (ریزش مو، چاقی مفرط، ترد و شکننده شدن ناخن ها و غیره). ۸۰٪ از فعال سازی هورمون تیروئید از طریق کبد رخ میدهد.

نگاه سطحی به روابط بین این دو ارگان، باعث میشود که فرد بر روی مشکل دارای اولویت ثانویه متمرکز شده و سالها برای حل مشکل فرعی تلاش کند و در انتها هم به موفقیت نرسد. بنابراین، اگر هنوز مشکل نرمال بودن جواب آزمایش دارید، از دکتر خود بخواهید تا به طور گسترده تری بدن شما را ارزیابی کند. اگر فقط هورمون های تیروئیدی را بررسی کردید، پس چک کردن آدرنال، تخمدان و یا حتی هورمون های هیپوفیز را فراموش نکنید.

اکثر افراد بدون اینکه تعاملات بسیار ارزشمند هورمونی را ارزیابی کنند، در تله «درمان علائم» گیر خواهند کرد. اما لطفا توجه کنید، من یک متخصص غدد نیستم، از آنجا که کلمه دکتر به معنی «معلم» است، من به این باور مهم اعتقاد دارم که باید به مردم در مورد چگونگی عملکرد بدنشان اطلاع رسانی صحیح کنیم. فراموش نکنید که وجود چربی بیش از حد، تنها یک نشانه است.

در واقع مثل کوه یخی است در دریا که نوکش از آب بیرون زده اما بخش اعظم پیکرش زیر آب پنهان شده است. بزرگترین کشف این است که می دانیم بسیاری از مردم برای حل مشکل اشتباهی تلاش می کنند؛تاکنون پیش آمده برای حل معمای غلط تلاش کرده باشید؟ این تلاش بیهوده تنها منجر به اتلاف وقت و انرژی، بدون دستیابی به هیچ نتیجه ای می شود! شکست سلول های چربی در آزاد کردن انرژی مشکل واقعی است.

سلول چربی و هدف آن چیست؟ چربی چیست؟

هر چند فهم آن کمی مشکل است، اما بافت چربی بزرگترین غده درون ریز و بخش مهمی از ترکیب بدن بوده، که بسیاری از سیگنال های هورمونی را می پذیرد و همچنین قادر به تولید هورمون ها و مواد شبه هورمونی است. چربی، انرژی بالقوه ای را شامل می شود. بالقوه به معنای «قادر به تبدیل شدن یا تبدیل کردن، در صورت امکان است. زیرا سوختی است که هنوز تبدیل به انرژی نشده، این انرژی ذخیره یا انبار شده است. در حقیقت شما واقعا چاق نیستید، بلکه انرژی بالقوه فراوانی دارید.

میتوانید یک تی شرت بخرید که روی آن نوشته شده باشد:

« من چاق نیستم، من انرژی بالقوه فراوانی دارم.» ذخیره چربی به پس انداز پول در بانک شباهت دارد. شما هر روز سر کار می روید و پولی دریافت می کنید. بخشی از پول را خرج می کنید و اضافه آن را در بانک ذخیره می کنید. دسترسی شما به پولتان از طریق دستگاه خودپرداز، کارت اعتباری با شماره حساب بانکی است. چربی معادل شماره حساب مرکزی بانک بدن است. احتما" الآن پیش خود می گویید پس من یک میلیاردر هستم.» اما چگونه می شود با وجود داشتن این انرژی بالقوه، حتی مقدار کمی هم احساس خستگی کرد؟حتی ممکن است از نان، پاستا، غلات، حبوبات و یا شکلات و غیره هم انرژی کسب کنید.

این وضعیت عجیبی است: داشتن بدنی مملو از انرژی ذخیره شده و در عین حال ناتوان در آزاد کردن آنها این اتفاق به آن دلیل رخ داده که ذخایر انرژی در دسترس نبوده؛ و شما نیازمند راه حل خاصی هستید تا به کمک آن، ذخیره چربی را آزاد و تبدیل به انرژی کنید. حدس بزنید چه میشود؟ شما کلیدهای گاوصندوق بانک تان را دارید، این کلیدها

هورمون های شما هستند. برای شناسایی و استفاده درست از این ۶۰۰ هورمون کلیدی، که از این تعداد، شش تای آنها چربی سوز و سه تای آنها چربی ساز هستند، و فراهم سازی امکان استفاده از موجودی درون صندوق، باید از کلیدهای صحیح و مخصوص به هر گاوصندوق استفاده کرد. اگر هرکدام از هورمون های ذخیره چربی فعال شوند، تمام شش هورمون چربی سوزی را غیرفعال می کنند. در این بین، راز موفقیت فعال کردن دائمی شش هورمون چربی سوز و غیرفعال نگه داشتن سه هورمون چربی ساز است.

رژیم لاغری چربی ,هورمون ,های ,انرژی ,یک ,وزن ,هورمون های ,می شود ,و در ,است که ,کاهش وزن ,انرژی بالقوه فراوانی ,بیماریهای قلبی، دیابت،منبع

کاهش وزن با محدودیت مصرف کالری | لاغری سریع قسمت دوم

کاهش وزن با محدودیت مصرف کالری | لاغری سریع قسمت اول

عوارض چاقی | درمان چاقی | چاقی شکم | مشاوره | تماس بگیرید

دستگاه کویتیشن | کویتیشن چیست | دستگاه لاغری کویتیشن | قیمت | تماس بگیرید

لیپوساکشن | لیپو | جراحی | عوارض لیپوساکشن | تماس بگیرید

رادیوفرکانسی | آر اف | مشاوره | قیمت | تماس بگیرید

اولتراسوند تراپی | دستگاه اولتراسوند | مزایای اولتراسوند تراپی

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین جستجو ها

پایگاه سلامت روان public انجام نماشویی با قیمت مناسب آموزش کسب درآمد آپشن خودرو | استریو آرام قیمت لاستیک هانکوک سفارش آنلاین نصب و اجرای آردواز همه چی موجوده سایت کار آموزی خرید بهترین گاو صندوق